Jaunumi

Ritma Institūta jaunumi!

Klubu protokols: ceļvedis dīdžejiem2011-05-11

061022_RP_1_00155.jpg
Ja tu plāno sākt strādāt klubā, tad vispirms tev ir jāzin, kas ir naktsklubu protokols. Ar protokolu es domāju rakstītus un nerakstītus noteikumus un procedūras, kas bieži vien darbojas klubos. Par cik daudzi no šiem noteikumiem atkarīgi no valsts un federālās likumdošanas, zemāk aprakstītais protokolos var atšķirties atkarībā no kluba, licences un/vai jurisdikcijas, tādēļ tas ir pasniegts šeit drīzāk kā viedoklis.

Priekšējās durvis

Pirms diviem gadiem es pavadīju vienu vakaru, strādājot pie viena toreiz ļoti populārā kluba galvenajām durvīm, lai saprastu, kas tur īsti notiek. Ko es uzzināju?
Pirmkārt, daudz cilvēku mēģina izvairīties no ieejas maksas, atsaucoties uz citiem cilvēkiem „es pazīstu to un to..”, vai arī izdomājot iemeslus, lai tiktu iekšā „manam draugam ir jāatdod viņa mobilais telefons”. Tādēļ, ja tuvojies apsargiem, mēģini saprast savas perspektīvas. Ja tu esi tikko sācis strādāt, neapvainojies, ja viņi tevi nepazīst.
Otrkārt, daudzos klubos pastāv sistēma, ko sauc par „klubu laipnību”. Klubu laipnība nozīmē, ka, ja tu strādā naktsklubā, tu vari par brīvu tikt iekšā citos klubos, tādēļ ka tavs klubs arī ievēro klubu laipnību. Taču visdrīzāk kluba apsardze pieprasīs uzrādīt kaut kādu darba vietas apliecinājumu. Ja tu esi rezident-dīdžejs, es piedāvātu pirms tam sazvanīties ar kluba menedžeri, lai viņš ieraksta tavu vārdu draugu sarakstā (taču ievēro, ka daudzi klubi nepiedāvā kluba laipnību, vai arī to neievēro aizņemtajās naktīs).
Treškārt, runājot par kluba draugu sarakstu - ir pieņemts ierakstīt savus draugus šajā sarakstā, un drīz tu sapratīsi, ka tad, kad tu spēlē, visi sevi sauc par taviem draugiem. Citiem vārdiem sakot, centies izvairīties ierakstīt pārāk daudz draugu, jo tas īpaši nepatīk kluba priekšniecībai. Citi klubi pat šos sarakstus ir pilnībā aizlieguši.

Apsardze

Ja sākas kautiņš, lūdzu, nemēģini palīdzēt apsargiem (izņemot, ja tas ietilpst tavos darba pienākumos), it īpaši ja tu esi nodarbināts kā neatkarīgs darba izpildītājs un tev nav kluba darbinieku kompensācijas apdrošināšana. Ja tu redzi, ka sācies kautiņš, labāk izsauc apsargus. Taču par cik daudzi klubi negrib pievērst uzmanību notiekošiem kautiņiem (dēļ publiskajām attiecībām un reputācijas), parasti dīdžejam ir jāpasaka speciālais trauksmes vārds (piemēram, kluba īpašnieka vārds) – lai brīdinātu apsargus.

Novērotāji

Novērotāji tiek nolīgti, lai, izliekoties par klientiem, ziņotu par darbinieku pienākumu neizpildi. Parasti novērotāji koncentrējas uz bārmeņu un viesmīļu darbu, taču arī uzmet aci un dīdžejiem. Piemēram, rupjš atteikums uzlikt kādu aktuālu dziesmu, visdrīzāk tiks nodots tālāk. Jāpiemin, ka novērotāji parasti neizmanto savu stāvokli, lai gūtu darbinieku uzticību.

Dzeramnauda

Lielākā daļa no bāra apkalpojošā personāla nodrošina sev iztiku caur dzeramnaudu. Tad kad klubā ir daudz cilvēku, negaidi, ka bārmenis metīs visu pie malas, lai atnestu glāzi ūdens (tāpat kā tev nav jāapstādina dziesma, ja bārmenis paprasa). Tāpēc es ievēroju likumu un vienmēr atstāju dzeramnaudu bārmenim vai oficiantei. Tajā pašā laikā, es pats principa pēc reti ņemu dzeramnaudu. Gadās, ka nākas atteikties no 50 latiem, ja vien pieprasītā mūzika neatbilst kluba formātam. Manuprāt, klienti nedrīkst noteikt mūzikas formātu caur dzeramnaudu. Es parasti saku, lai dzeramnaudu atstāj labāk bārmenim vai oficiantei. Pretējā gadījumā, sadalu dzeramnaudu ar kolēģi, kas liek gaismas.

DJ darba kabīne

Tev ir jāpozicionē sevi kā profesionālu dīdžeju jebkuros apstākļos. Jo lielāka publika, jo lielāka iespējamība, ka šajā brīdī kāds uz tevi skatās. Tas nozīmē, ka tu nedrīksti žāvāties vai kārtot savus matus publikas priekšā. Es nekad neaizmirsīšu dīdžeju, kas nesa uz savu darba kabīni dvieli, smaržās, ķemmi, un citus higiēnas piederumus. Ja tu strādā kā pieaicinātais dīdžejs, tad iespējams, ka pēc savas maiņas tev būs jāievēro „darba nodošanas” procedūras. Tas var sevī iekļaut: dīdžeja darba vietas tīrīšanu, elektrības pastiprinātāju un/vai aparatūras slēgšanu ārā, tehnisko problēmu ziņošanu vadībai, komentāru sniegšanu nākamajam dīdžejam u.c. Dažos klubos pat ir „dīdžeju ziņojumu dēlis”, kas tiek aizpildīts katru nakti. Un pat ja tu neesi pieaicinātais dīdžejs, tev tik un tā ir jāievēro šie noteikumi. Taču ir jāpiebilst, ka daži klubi nekad neslēdz ārā elektrības pastiprinātāju.

^ top