Jaunumi

Ritma Institūta jaunumi!

Hip Hopa Miera Deklarācija2010-01-01

images.jpg

Hip hopa miera deklarācija
(Temple of Hiphop un KRS-One)
Tulk. Aakkis

Šī HIPHOPA MIERA DEKLARĀCIJA virza hiphopa kultūru no noziedzības uz brīvību, un nosprauž mērķus un dod padomus hiphopa sabiedrības eksistencei un attīstībai. Caur šiem 18 principiem, kuri iekļauti šajā deklarācijā, mēs, hiphopa kultūras dalībnieki, nosakam pamatus, uz kura balstītos veselīga hiphopa kultūra.

1.princips-
Hiphops ir vārds, kurš apzīmē mūsu kopējo vienprātību. Tas visbiežāk izpaužas caur 9 elementiem. Tā ir kopēja vienprātība. Nevis, kā pierasts, ka tas ar to ēdas, tas to aprunā, beefo, utt.

2.princips
Hiphopa kultūra respektē dzīvi, tāda kāda tā ir, tās svētumu, bez jebkādas diskriminācijas vai aizspriedumiem. Mēs uzskatām par pienākumu aizsargāt dzīves dabisko attīstību, nevis mainīt piespiedu vai kādā citā kārtā mūsu tiesības uz brīvo izvēli to iznīcināt vai mainīt tās dabisko attīstības ceļu.

3.princips
Hiphopa kultūrā respektē tajā noteiktos likumus un norunas, valsti, institūcijas, un visu, ar ko tai ir kāds sakars. Hiphops nekādā gadījumā nepārkāpj likumus.

4.princips
Hiphops ir nosaukums mūsu kolektīvajai vienprātībai. Vienprātības dzīves ceļā mēs atzīstam mūsu ietekmi uz sabiedrību, it sevišķi uz bērniem, un mums vienmēr ir jāpatur prātā mūsu tiesības uz labklājību. Hiphopa kultūra iedrošina sievietes, vīriešus, māsas, brāļus, bērnus un ģimenes. Mēs arī esam atbildīgi un nekādā gadījumā nedrīkstam pieļaut kaut kādu necieņas izrādīšanu pret mūsu bērniem, vecākiem un senčiem.

5.princips
Katram ir tiesības definēt un izglītot sevi par hiphopu, tāpēc ir nepieciešams iedrošināt, attīstīt, aizsargāt un virzīt uz to, lai cilvēki saprastu, ka hiphops ir miers un labklājība.
6.princips
Hiphopa kultūra nepiedalās tur, kur tā tiek noniecināta, vismaz ne ar tādu mērķi, lai to noniecinātu vēl vairāk. Hiphoperis nedrīkst noniecināt šo kultūru, apdraudot tās vārdu jelkādam kaitējumam.


7.princips
Hiphopa kultūras elementi drīkst tikt izmantoti naudas, goda, varas, respekta, barības un citu resursu iegūšanai. Bet tas nav jāsaprot, ka hiphopa kultūra ir pārdodama – to nevar nopirkt.

8.princips
Kompānijām, korporācijām, peļņas un bezpeļņas organizācijām, kuras gūst labumu no hiphopa tiešas reklamēšanas, savā personālā noteikti ir jāpieņem viens hiphopa speciālists, kurš strādā pilnu darba slodzi, lai tas attīstītu un prezentētu pareizu hiphopa izpratni citām kompānijām, korporācijām, organizācijām, pilsētām, valstīm starptautiskā līmenī.

9.princips
Katra gada 3.maijs ir nacionālā Repa diena. Šajā dienā hiphoperi tiek iedrošināti veltīt laiku sava talanta un sevis attīstīšanai. Maija katra trešā nedēļa ir hiphopa novērtēšanas nedēļa. Šīs nedēļas laikā, hiphoperi ir iedrošināti godināt to senčus, pārdomāt to ieguldījumu kultūrā, un novērtēt elementus un hiphopa kultūras principus. Novembris ir hiphopa vēstures mēnesis. Šajā laikā hiphoperi ir iedrošināti piedalīties hiphopa kultūras attīstības radīšanā, izglītošanā un godināšanā.

10.princips
Mīlestības attīstība. Iekāre ir īslaicīga. Hiphoperi ir iedrošināti veidot nozīmīgas un ilglaicīgas attiecības, kuras balstās uz mīlestību, uzticību un cieņu.

11.princips
Caur kopīgu hiphopa vienprātību šajā kultūrā nav nekādu sacīkšu, cilšu, valstu, reliģijas, okupāciju, kultūru vai atšķirīgu valodu. Hiphopa kultūrā apvienojas daudz prasmes, kultūras, un vairākrašu cilvēki. Viss ir vienots.

12.princips
Hiphopa kultūras pārstāvji nepiedalās nekad nekādu formu pasākumos, kuri saistās ar naidu, krāpšanu vai zagšanu. Nekad hiphopa kultūra nedrīkst izpausties, lai attīstību karus un noziedzības līmeni.

13.princips
Hiphopa kultūrā noraida visu veidu spēka un varas pielietojumu, lai risinātu, kādas sarunas, bet vienmēr meklē diplomātisku, ne-noziedzīgu stratēģiju, kā rast kopsaucēju.

14.princips
Hiphoperi ciena dabu un planētu, nevis to piesārņo un degradē.

15.princips
Hiphops tur par svētu pienākumu sekmēt cilvēces attīstību uz planētas Zeme. Amerikas kultūra māca, ka mums ir jāciena Māte Zeme kā mūsu miesīga māte.

16.princips
Neviens nedrīkst sevi nosaukt par hiphopa pionieri vai leģendu, kamēr viņš ar faktiem vai lieciniekiem nav pierādījis viņa ticamību un ieguldījumu hiphopa kultūrā. Hiphopa pionieri, leģendas, aizsācēji un senči nedrīkst tikt neaukurāti reprezentēti, nedrīkst uz tiem neprecīzi atsaukties, vai nedrīkst izrādīt jelkādu necieņu pret tiem.

17.princips
Hiphops demonstrē vislielāko respektu tad, kad hiphoperi respektē viens otru. Hiphopa kultūra tiek saglabāta un attīstīta tikai tad, ja paši hiphoperi aug un attīstās.

18.princips
Lai hiphops attīstītos un šie hiphopa miera deklarācijas principi tiktu nodoti tālāk un tiktu arī ņemti vērā, tad hiphopa kultūrai, katrā vietā ir jāizveido hiphopa komiteja. Šajā komitejā ir jāstrādā 9 kvalificētiem hiphoperiem, kuri būtu spējīgi virzīt, pareizi interpretēt, pārveidot un aizsargāt šos principus.


^ top