Jaunumi

Ritma Institūta jaunumi!

Joks vai sajūsma? Def Jam nākotne (sagatavoja DJ Ai-va pēc DJ JS-1, NYC)2010-01-01

DefJamLogo.jpg

Garastāvoklis: ciniskais
Temats: mūzika

Tātad, Helovīna iespaidā es uzdodu jautājumu - joks vai sajūsma?

Mums visiem zināms, ka JAZ-O, ...ups, es biju domājis JAY-Z, īstenībā nav aizgājis no šovbiznesa, kad par to ir paziņojis pirmo reizi. Mums visiem zināms, ka Jay un Nas uztaisīs reklāmas triku un uzvedīsies kā draugi, un ka tam sekos jaunie albūmi. Taču mēs neesam rēķinājušies, ka Jay-Z cīnījās ar Cristal, nosaucot viņus par rasistiem, taču vēlāk ir reklamējis savu atgriešanos Budweiser alus reklāmās. Ha-ha! Labi, jūs teiksiet, ka Jay-Z ir kļuvis par vienu no galvenajiem „baltās Amerikas” pārstāvjiem? Jūs ko, Budweiser taču ir kā „bomžu krūšu piens”!!! Kas tālāk, Jay-Z ar Marlboro cigaretēm? Vai jūs varat iedomāties, ka Joe Camel pīpētu Marlboro? Ha-ha! Viņam pat ir divi Nascar braucēji jaunajā viedo. Es saskatu likumsakarības šeit. Maikl, uzmanies! Sasodīts, par ko mēs domājām, kad Jay-Z ir nošpikojis Metallicas albūma nosaukumu, kurš savā laikā tika pārdots lielākajā tirāžā, nekā visi Jay-Z albūmi kopumā....

Tātad, šķiet, ka Def Jam Records „prezidentu” īpaši neinteresē leibla pārvalde, bet gan tikai sava personība un karjera. Uzreiz ir skaidrs, par ko ir pārtapis Def Jam Records. Kādreizējais hiphop gigants, viņš kalpoja kā mājas tādiem māksliniekiem kā T-La Rock, LL Cool J, Epmd, Redman, 3rd Bass, Public Enemy un citiem.... taču ir pārtapis par leiblu, kurš izdod Neyo un pie tam bremzē, kad iet runa par tādām hiphop leģendām kā Ghostface, Methodman, The Roots un topošajām leģendām Nas un Redman. Tas ir nožēlojami. Pēdējā XXL žurnāla izdevumā Jay-Z neuzņemas vainu uz sevi, bet runā tādas blēņas, it kā tā ir pašu mākslinieku vaina, ka viņi nav spējuši uzturēt personīgas attiecības ar leibla pārstāvjiem. Nu bet, protams... es jau tagad iedomājos kā Methodman zvana Universal bosam un uzaicina viņu uz kāsi un ceptajiem stilbiņiem kādā otrdienas jaukajā vakarā. Tagad ir skaidrs, ar ko Def Jam un viņu leilbls nodarbojas! Kur ir Ghostface video? Kur ir The Roots video? Kur ir jaunais Redman albums? Vai jūs tiešām domājat, ka viņš gribēs atbalstīt Nas, kad viņam pašam drīz nāks klājā jauns albums? Te iet runa par interešu konfliktiem. Tikai nevar saprast, ar ko ir domājuši tie mākslinieki, kad parakstīja līgumus ar šo grimstošo kuģi.

Pēdējā XXL izdevumā ir arī intervija ar Rich Nichols – The Roots menedžeri. Viņš ir ļoti zinošs cilvēks, kurš visu to vēroja. Par to viņš arī atklāti izstāsta.... Jums ir jāizlasa, ko viņš saka. Pilnīgi nopietni.... Vai tad varēja The Roots - grupa, kas izdeva „Never Do What They Do”, un kura karo ar Jay-Z, Biggie un Nas, sākt grimt, parakstot līgumu ar Def Jam? Protams! Jay-Z lika viņiem domāt, ka viņam patīk viņu mūzika, un tad „izmantoja” sava dzīvā albuma ierakstam. Tajā laikā „neo-soul” bija uz viļņa un Sean sagribējis parādīties vēl plašākā mērogā – te arī The Roots kļūdījās. Viņi parakstīja līgumu ar Def Jam, taču pie kā tas ir novedis? Ka viņi skatās reklāmas, kurās viņu parakstītā leibla šefs dejo un priecājas uz jahtas...

Vai tad Nas varēja iedomāties, cik precīzs būs viņa jaunā albūma nosaukums „Hip Hop Is Dead” (Hiphops ir miris). Uzgaidiet, kamēr viņš redzēs, cik ir pārdots – hiphop tiešām ir miris!!! Kāds kauns! Bet šķiet, ka Jay-Z klājas visnotaļ labi...

Man šķiet, ka tomēr nepieciešams pateikt, ka galu galā kāds no Budweiser pateiks kaut ko, ko pieņems par rasismu, un pēc tam, kad Budweiser dzers visi melnādainie, Jay-Z pametīs arī viņus. Es vēl teiktu, ka pēc pirmā Nas albuma, viņš gribēs pateikt pāris labus vārdus par Jay-Z un par to, kā viņš pārvalda leiblu. Vai nepateiksiet, viņš jau ir sācis strādāt pie sava jaunā Def Jam albuma, kas ieplānots uz pavasari? Ha-ha!!

Tas droši vien bija masu pārpratums, ka Jay-Z bija tas lielais uzņēmējs, kas ir nodibinājis savu leilbu Rocafella... jo.. par ko šis leibls ir atbildīgs? Amil, Freeway, Beanie, Young Guns u.c. Njaaaa.... Ļoti veiksmīgs sastāvs. Viņi visi arī tika pamesti.

Tātad, es uzdodu jautājumu, Jay ir atgriezies – joks vai sajūsma? Vai tiešām var sajūsmināties par jauno albumu puisim, kurš visu laiku strādā ar tiem pašiem producentiem, un izjūt saviļņojumu katru reizi, kas raksta "H.O.V.A." aiz katras savas dziesmas (kas principā ir ļoti dīvaini), vai tas ir kārtējais joks, kas tika uzrīkots, pateicoties dumjajai publikai un visām tām leģendām, kuru albumi netika izdoti Neyo un Rihannas dēļ? Es teiktu joks... tā nav sajūsma.

Tagad, kad Ice-T vada savu šovu VH1, kurā viņš paņem mazus baltus bērnus un pataisa viņus par idiotiem tādēļ, ka viņi nemāk repot, es ieteiktu pāris sižetus priekš nākamās VH1 sezonas...

Paņemam reperus un viņu bērnus un liksim viņiem darīt īstas ikdienišķas lietas, kā, piemēram, stāties koledžā kopā ar Birdman un Lil Jon... vai arī apmaksāt rēķinus ar kredītkarti caur Lloyds Bank un Yung joc, vai arī izvēlēties veselīgu diētu saviem bērniem kopā ar BoneCrusher & Mike Jones, vai arī globālā sasilšana ar Hot Boyz & Missy Elliot... vai galu galā, seksuālā pieredze kopā ar ielas meiču...eee.. gadījuma meiteni Nelly Furtado...

Tikai idejas? Nepadomājiet, ka roka skola kopā ar Gene Simmons bija tikpat stulba. Tas ir vienkārši amorāli, ka Amerika ar apbrīnu skatās kā izglītoti bērni cīnās par kaut ko, kas ir domāts egoistiskiem, no alkohola un narkotikām atkarīgiem brunču medniekiem.

Joks vai sajūsma?
Vakardien bija Jam Master Jay nāves gadadiena. Vēl neviens netika apcietināts. Neticami! "It's like that and that's the way it is......"

Joks = tas, ko ar mūsu prātiem dara galvenais radio (hey, dažas hiphop radiostacijas atskaņoja Perisas Hiltonas dziesmas!!!)
Sajūsma= mana ierakstu kolekcija...

Pirms pērciet jaunu albūmu – uzgaidiet, neesiet piečakarēts, samaksājot $20 par norūsējušo albumu ar pārizdotiem sempliem itkā uz viņiem būtu Curtis Mayfiels (dienas izteiciens! Haha!)

DJ JS-1, NYC
^ top