Jaunumi

Ritma Institūta jaunumi!

Killah Priest (Wu Tang Clan) Rīgā 25.maijā2007-04-30

wuposter4_(Large).jpg
KILLAH PRIEST no WU TANG CLAN RĪGĀ.

ANDREJSALA,
k/n Pulkvedis
Rīga, 2007.gada 25.maijs
Ieeja no 19:00, sākums 20:00
Biļetes: 8 ls – 15 ls

1993.gadā hard core hip-hops piedzīvoja īstu revolūciju – platīna debijas plate ENTER THE WU-TANG (36 CHAMBERS) satricināja visu hip-hopa sabiedrību. Visu laiku iedvesmojošākā pilsētnieciskās mākslas forma, tā vienkārši iecēla Wu-Tang Clan repa mūzikas virsotnēs. Viena no visietekmīgākajām grupām hip-hopa vēsturē, Wu-Tang Clan savai mūzikai izveidoja visspilgtākos tā laika video klipus. Apgriežot otrādi hip-hopa grupas standarta koncepciju, Wu-Tang Clan bija deviņu MC apvienība – gandrīz kā atbalsta grupa. Visi no Wu-Tang solo projektiem attīstījās neatkarīgi no pirmās 1993.gada debija plates.

Killah Priest atšķiras no saviem Wu-Tang Clan kolēģiem. Mēdiji un fani viņu dēvē par pravieti, novatoru un dzejnieku. Priest sākumā aizrāva klausītājus ar klasisko skaņdarbu B.I.B.L.E. (Basic Instructions Before Leaving Earth – „Pamata instrukcija pametot Zemi”) iekš GZA debijas plates LP Liquid Swords, un pēcāk turpināja apburot īstā hip-hopa cienītājus ar spilgtu tēlainību, grafiskiem stāstiem un atskaņām, asām kā nazis.

Īstajā vārdā Walter Reed viņš ir izaudzis Bedford-Stuyvesant kvartālā Bruklinā un sāka iedziļināties garīdzniecībā un zināšanās ilgi pirms pieskārās pirmo reizi mikrofonam– bērnībā un pusaudžu vecumā studējot reliģiju un vēsturi. Viņš ar nostalģiju atceras, ka vēl mācoties vidusskolā uz ielām rīkoja nelielas mācību sesijas, stāstot par reliģiju un antīko vēsturi. Šī agrīnā izpaušanās un nemitīgā izglītošanās kopā ar personīgu pieredzi Bed-Stuy projektos vēl joprojām tiek manīta viņu lirikā.

Viņa izcilā vārdu spēle skaņdarbā B.I.B.L.E. pamudināja Geffen Records piedāvāt viņam ieraksta līgumu. Rezultātā, viņa plate Heavy Metal kļuva par hip-hopa klasiku. 90.gadu beigās Killah Priest nodibināja Wu Tang Clan blakusprojektu Sunz Of Man, kurā piedalījās arī Prodigal Sunn, 60 Second Assassin un Hell Razah. Turpinājās sadarbība arī ar Wu Tang Clan, Ol Dirty Bastard un Gravediggaz.

Viņa parādīšanās sestajā Red Hot organizācijas labdarības albūmā pret AIDS ar nosaukumu „America Is Dying Slowly” turpmāk nostiprināja viņa statusu kā vienu no cienījamākajām balsīm un iztēles bagātākajiem māksliniekiem hip-hopā. Priest ir rakstījies un uzstājies kopā ar tādām leģendām kā George Clinton, Big Daddy Kane, Earth Wind and Fire, KRS-One, Wyclef Jean, Elephant Man, DJ Spooky, kā arī piedalījies 2003.gada Led Zeppelin tribute plates Stairway to Rock tapšanā kopā ar Quincy Jones, Carlos Santana, Stevie Wonder, Alanis Morisette, Metallica un Slash.

Viņa otrais, trešais un ceturtais albūms – „View From Masada” (MCA Records, producējis Just Blaze), „Priesthood” un „Black August” – visi saņēma lieliskas recenzijas.
Pēdējais ieraksts „The Offering” – bez šaubām ir viņa labākais darbs!

Biļešu tirdzniecība sāksies pirmdien, 30.aprīlī visās Biļešu Servisa (www.bilesuserviss.lv) tirdzniecības vietās. Tikai pirmās 100 biļetes maksās 8 ls, katras nākamās (10, 12 un 15 ls) arī būs ierobežotā skaitā.

Pasākumu organizē Atomik un Ritma Institūts sadarbībā ar MTV.

Sīkāka informācija:
www.killahpriest.com
www.myspace.com/killahpriest
www.ritmainstituts.lv
www.mtv.lv
^ top