Jaunumi

Ritma Institūta jaunumi!

RED BULL BC ONE - BRAZĪLIJA, SANPAULU2006-11-02

210505VR35.jpg
Šoruden Red Bull BC One gatavojas jaunām, enerģiskām breakdance svinībām. Tās nebūs dejas, kādas Jūs var vērot vietējā klubā. Šajās trešajās sacensībās piedalīsies pasaules labākie breakdance dejotāji no desmit dažādām valstīm. Viņi izies arēnā, lai pārstāvētu savu komandu un valsti. Nejauša sadursme vai kļūda – un dejotājs ir zaudējis kārtu un tiek izslēgts no spēles. Šajā spraigajā, uzlādētajā gaisotnē izdzīvo tikai stiprākais. Šeit tiek pārbaudītas vissīvāko breakdance dejotāju prāta, ķermeņa un dvēseles iespēju robežas. Un šogad šīs sacensības notiks 25. novembrī Sanpaulu, Brazīlijā – valstī, kur ir radies oriģinālais laušanās cīņas stils Capoeira.   

Pagājušogad Berlīnē notikušās sacensības vēroja vairāk nekā 1000 breakdance entuziastu, sākot no ielu māksliniekiem un DJ, un beidzot ar fotogrāfiem un rakstniekiem, MC un producentiem, kas bija sapulcējušies, lai kļūtu par lieciniekiem oriģinālajai hiphopa cīņai. Šeit bija sanākuši kopā 16 starptautiski atzīti breikeri, kas šim gadījumam bija sagatavojuši „visslimākās” kustības un riskantākos manevrus. Sacensības BC One ir dabiski radušās vairākus gadus ilgā, ciešā visas pasaules breakdance kopienas (dejotāju, skolu un sabiedrisko centru) sadarbības rezultātā ar mērķi saglabāt šo iedvesmojošo pilsētas, jeb „urban” mākslas formu.

Un vai Sanpaulu nav labākā vieta, kur šo mākslu atdzīvināt? Šis vibrējošais, multikulturālais centrs, kur dzīvo, iespējams, visgraciozākā nācija pasaulē, ir atzīts par hiphopa un Bboy kultūras balsi. Vai tie būs vecās „old school” reperi, tādi kā Racionais MCs, vai „new school” pārstāvji, tādi kā Xis, Sanpaulu vienmēr būs, ko teikt. Šeit darbojas arī tādas ielu mākslas un grafiti leģendas kā Os Gemeos, Boleta, Onesto un daudzi citi pasaules krāsainākie un iztēles bagātākie mākslinieki, tāpēc nav brīnums, ka Sanpaulu ir ideāla vieta šī gada Red Bull BC ONE sacensībām, - pilsēta iedvesmo breikerus izpildīt vispārdrošākās kustības un uzstādīt jaunus breakdance pasaules standartus.

Dalībai šāda līmeņa sacensībās ir nepieciešamas zināmas prasmes, un tomēr pirms šīm sacensībām nav kvalifikācijas kārtas, tāpēc piedalīties var ikviens, bet dejotāju izvēle ir balstīta uz dejotāju reputāciju breakdance sabiedrībā, viņu dejošanas stila unikalitāti un raksturīgo individualitāti. Jau liels šo sacensību izaicinājums ir atrast raksturīgus un ietekmīgus dejotājus no visiem kontinentiem, lai viņi varētu nodemonstrēt, kāda šodien breakdance ir māksla.  

Iedegoties starmešiem, savā starpā sacentīsies divi breikeri un atzītie starptautiskie tiesneši, tādi kā Storm  no Vācijas vai ASV spožākā breakdance dejotāja Roccafella izlems, kurš pāries nākamajā kārtā. Pagājušā gada uzvarētājam Lilou pretim stāsies vairāki spēcīgi pretinieki – sudraba medaļas Hong 10, kā arī jaunais favorīts Roxrite no ASV komandas Renegades. Vēl viens interesants sacensību dalībnieks ir Kaku no Japānas komandas Mortal Combat, kura breakdance kultūru apbrīno visā pasaulē. Nervus kutinošā atmosfērā šiem breikeriem ir jānodemonstrē dejas tehnika, raksturs un atjautīgas kustības, un šeit tiks izvērtēts viss, uz ko viņi ir spējīgi.   

Vairāk informācijas par dalībniekiem sekos mūsu portālā, kā arī meklējiet  www.redbullbcone.com
^ top