Konkursi

New DJ Champ - pārdomas un vēlējumi

ai-va_tinte_7_sept_2017.jpgVēlējumi un pārdomas

Pēc Jaunais DJ Čempions '18 fināla radās vēlēšanās padalīties ar pārdomām.

Šī konkursa pamatideja ir veicināt DJ kultūras attīstību Latvijā, kā arī dot vēlmi jaunajiem dīdžejiem savas prasmes pacelt arvien augstākā līmenī.

Katra seta sagatavošana no DJ prasa ļoti daudz. Tā ir dziesmu atlase, secības izvēle, miksēšanas vietas un to ilgums, kāda būs pāreja, citiem tās ir arī lielas dziesmu ātrumu izmaiņas, dziesmu enerģiju izvēle, efektu izvēle, vai būs kādas tonalitāšu maiņu pārejas, papildus skiti, papildus instrumenti vai vokāls un citas nianses. Tas no katra dalībnieka paņem daudz ieguldītā prāta un laika. Parasti šis faktors veicina katra konkrētā žokeja personīgo profesionālo izaugsmi.

Žūrijas dalībnieki visi ir profesionāli strādājoši šajā jomā mazāk vai vairāk gadus. Katru gadu arī konkursa uzvarētāji nokļūst nākamo konkursu žūrijā. Viņu uzdevums ir novērtēt dalībniekus pēc visiem šiem kritērijiem: tehniskās prasmes, skaņdarbu izvēle seta uzbūvē, kā tika veidotas dziesmu pārejas un daļu punktu deva par darbu ar publiku, atceroties ka DJ ir publiska persona. Žūrija nevērtē mūzikas izvēli kā tādu, bet gan to ko DJ paveic ar izvēlēto.

Šajā konkursā daļa dalībnieku bija izvēlējušies spēlēt teicamu tech house, deep house, funky house, un citus house novirzienus. Cita daļa dalībnieku savos setos izvēlējās hiphop, rock, twerk, moombahton un citus žanrus. Pirmo vietu ieguvēji ieguva papildus punktus par īpašām izmantotajām lietām. Tone-play (miksēšanas tehnika, kurā skaņdarbu pārspēlē ar līdzīgām notīm vai melodijām), word-play (miksēšanas tehnika, kurā skaņdarbus samiksē ar vārdu spēli), bpm transitions (lielu skaņdarbu ātrumu maiņa), miksēšana ar stems (prodcēšanas elementi dj setā), blending miksēšana (vokālu celiņu izmantošana), kvalitatīva skreča tehniku izmantošana, papildus izmantoti instrumenti (te konkrēti midi klavieres un tuba).

Veicinam izaugsmi, lai varam eksportēt kvalitatīvu LV dīdžejingu pasaulē. Lai top!

Ar cieņu un mīlestību,
Aivars AI-VA ApriķisP.S. Jaunais DJ Čempions uzvarētaji pa gadiem:

SERGUCCI (2013)
SPLEND (2014)
MIMICUS (2015)
FUNKY DJ ELEGANT (2016)
KAPTEINIS REINIS (2017)
MARTIN BIRCH (2018)

P.P.S. Gadu gaitā žurijā darbojušies: Alex-O, aiQ, Ai-va, Monsta, Emil Deo, Ideology Of Sound, Dzee, All-viss, PM2THEAM, NS, [Ex] Da Bass, Kaspars Doļgis, Māris Stakens, Aspirīns, Kress, Raivii, Jānis Dree, Eddie March, Sergucci un citi.

^ top