Pasākumi

Grupu „Mattafix” koncertā „Sapņu Fabrikā” iesildīs „Very Cool People”2008-09-01

BGF2008-2750x1740-Mattafix2_(Custom).jpgŠī gada 7.septembrī Rīgā, Sapņu Fabrikā notiks grupas "Mattafix" koncerts, jaunā albūma "Rhythm & Hymns" tūres ietvaros, kas paredzēts kā Amigo Baltijas Graffiti Festivāla pēc festivāla ballīte.

Grupu „Mattafix” iesildīs „Very Cool People”. Very Cool People ir grupa, kura spēlē jazz-funk, fusion un groove-jazz mūziku. Grupa savā mūzikā iekļauj dažādus hip-hop, rock, funk un soul mūzikas elementus. VCP savu skanējumu papildina arī izmantojot dažādus netipskus instrumentus un efektus. Very Cool People ir atvērti sadarbībai gan ar dažādiem vokālistiem, DJ’s, MC’s un citiem instrumentālistiem. Šobrīd grupa atgriezusies no koncerttūres Spānijā, un turpina aktīvi koncertēt Latvijā, kaimiņvalsīs un citur ārvalstīs. 
 
VERY COOL PEOPLE mūziku var paklausīties šeit:
www.myspace.com/elvijsverycoolpeople

Papildus Amigo Baltijas Graffiti pēc festivāla ballītē uzstāsies apvienība „Beatbox Inc.”, kuri veidos mūziku tikai izmantojot savas mutes iespējas.

Biļetes uz grupas Mattafix koncertu iegādājamas Biļešu Serviss kasēs (www.bilesuserviss.lv). Amigo karšu lietotājiem rezervētas biļetes par īpašu cenu. Sīkāka informācija un pieteikšanās uz šīm biļetēm Amigo mājas lapā www.amigo.lv. No 5.septembra biļetes uz koncetu kļūs dārgākas. Pašlaik biļetes pieejamas sākot no 10 līdz 20 latiem.


Kas: Mattafix
Kad: 7. septembrī
Kur: Sapņu Fabrikā
Iesildīs: Beatbox Inc.un Very Cool People
Durvis: 20:00
Informācija par Mattafix.

Mattafix ir atgriezušies pēc pirmā albūma "Signs Of A Struggle" (2005) un tam sekojošās izpārdotās divu gadu tūres apkārt pasaulei koncertējot vairāk kā 30 valstīs. Iekļuvuši daudzu valstu topu augstākajās pozīcijās ar dziesmām "Big City Life" un "Living Darfur", tagad viņi, Karību salas St.Vincent iemītnieks, grupas solists Marlons un Britu indietis Preetesh ir atpakaļ ar jaunu albūmu: "Rhythm & Hymns".

Grupa koncertā uzstāsies 8 cilvēku sastāvā, ar dzīvajiem instrumentiem, kā arī pieaicinātajiem viesvokālistiem. Grupas līderis Malons Roudette spēlēs arī uz "steel pan" jeb lielas dzelzs bungas. Savukārt bez jau minētajiem dzīvajiem instrumentiem, kurus spēlēs speciāla tūrei pieaicināta komanda (bungas, bass, ģitāra), grupas otrs līderis Preetesh programmēs mūziku "dzīvajā".

"Mūsu skanējums ir virzījies uz priekšu" saka Marlons Roudette. "Mēs esam saglabājuši pozitīvo elementu no pirmā albūma. Taču tūres ir lieliska iespēja saskatīt kādi ritmi aizrauj cilvēkus. Mūsu skaņa sākusi izaugsmi arī citā virzienā."

"Mūzika vienmēr ir bijusi varens spēks lai sapulcinatu cilvēkus kopā. Mūzika ir vienojoša virzībā uz labo. Viena no lieliskākajām lietām ko varam darīt ir likt mūsu publikai smaidīt" saka Preetesh Hirji.
Grupa apvieno klasisku dziesmu rakstīšanu ar elementiem no džeza, regeja, blūza, popa, hip hopa, kalipso (Karību salas), soulmūzikas un ietver pat house mūzikas skaņas. Jaunajā albūmā grupa pieaicinājusi Dienvidāfrikas Zulu dziedātājus, dažas skaņas ierakstītas Polijā, kā arī piedalās flautists no Londonas, kurš veido tā saucamo "beatbox" ar flautu. Grupas skaņdarbos izpaužas viņu sociāli un politiski atbildīga iesaistīšanās. Piemēram, video klips dziesmai "Living Darfur" ir filmēts Čadā un Marlons par to saka: "Jaunajiem dziesmu rakstītājiem ir vairāk ietekmes kā vairākiem politiķiem kopumā".

Grupas jauno albūmu producējuši lieli producēšanas talanti kā Jim Abyss, Jason Cox (Gorillaz dalībnieks) un Big Apple māsteringa leģenda Howie Weinberg (Nirvana, Beastie Boys, Yeah Yeah Yeahs).
Tas ir Mattafix: lielas dziesmas, lielas idejas un liels troksnis. Ir labi viņus sagaidīt Latvijā.

^ top